Úvod > O soutěži

Anketa

Do kterého dopravního prostředku byste byli ochotni investovat?

21%
19%
46%
6%
7%
Hlasovat

Iniciátor soutěže

 

Odborná záštita

 

 

O soutěži

Soutěž Ekologický oskar oceňuje projekty a inovativní nápady v oblasti ochrany přírody a úspor energií. Jedná se o mezinárodní soutěž (Energy Globe Award), kterou v České republice již od roku 2008 pořádá energetická společnost E.ON. 

Cílem ekologických oskarů je ocenit nápady, které pomáhají šetřit životní prostředí a energie. Předkladatelé nejlepších projektů obdrží hodnotné ceny od partnerů soutěže i od jejího iniciátora – společnosti E.ON. Důležitou součástí soutěže je také zajištění širší publicity vítězným i nominovaným projektům, díky níž mohou tyto projekty sloužit jako zdroj inspirace pro ostatní.

Soutěž Ekologický oskar je vyhlašována v šesti kategoriích – Obec, Kutil, Firma, Mládež, Stavba a Nápad. Ve všech kategoriích jsou hodnoceny již zrealizované projekty, kromě kategorie Nápad, v jejímž rámci jsou hodnoceny projekty, které na svou realizaci teprve čekají. Přihlásit do soutěže se může každý, jehož projekt splňuje základní myšlenku soutěže.

Z přihlášených projektů nominuje odborná porota tři nejlepší z každé kategorie a z nich následně rovněž vybere vítěze dané kategorie. Tyto nominované projekty (tzn. tři nejlepší projekty v jednotlivých kategoriích) jsou spolu s vítěznými projekty kategorií představeny na tiskové konferenci, která se koná koncem června.

Celkový vítěz soutěže Ekologický oskar je představen v průběhu slavnostního vyhlášení, které se vždy koná koncem září či počátkem října za účasti kamer České televize. Celkový vítěz je pozván k účasti na mezinárodním finále soutěže Energy Globe Award, které se každoročně koná v jedné ze světových metropolí.

V současné chvíli je možné přihlašovat projekty do osmého ročníku soutěže - přihláška ZDE.

Weby E.ON

Magazín EkoBonus

Užitečné odkazy

Kalkulačky© E.ON ENERGY GLOBE AWARD ČR 2015